Klima Bakımı ve Faydaları:

Klimalar alındıktan sonrasında genellikle tertipli yapılması ihtiyaç duyulan bakımları ihmal edilir. Klimaların bakımlarının önemi her defasında vurgulansa da kullanıcılar bu gereksinimi görmezden gelirler. Bu kısırdöngü bu şekilde devam ettikçe de maalesef klimalarından aldıkları verim düşer ve klimalar yaşam kolaylaştırıcı özelliklerinden çok uzaklaşıp hemen hemen külfet haline gelir.

Süreında bakımı yapılmayan klimaların vakit içinde performanslarının düştüğü, daha çok enerji harcadıkları, havayı temizleme verimliliklerinin azaldığı ve aniden bozulup tamire ihtiyaç duydukları bilinmektedir. Bu şeklinde sorunların ortadan kaldırılması için klima bakımı yaptırmak tercih meselesinden ziyade tam bir gereksinimdir.

Sağlıklı Solunum için Klima Bakımları Aksatılmamalı

Klimalar iklimlendirme icra eden elektronik cihazlardır. Asıl görevleri yaşam konforunu arttırmak üzere ortamların mevsimlere nazaran ideal sıcaklıkta olmasını sağlamak olsa da; özellikle hızla gelişen teknolojinin ilerlemesiyle birlikte donatıldıkları ek özellikler bu cihazların niteliklerini çoğaltmaktadır.

Klima bakımı tertipli yaptırılmadığında, klimaların filtreleri dolar ve verimliliği azalır. Böylece ideal solunum koşulları yaratma özelliği işe yaramaz hale gelir ve klimalar en önemli fonksiyonunu kaybetmiş olur. Klimalar ortam havasını ideal değerlere haiz hale getirmediklerinde bitkinlik, alerji, yüz felci, astım ve lejyoner benzer biçimde sıhhat problemlerinin oluşma ihtimali fazlalaşır.

Klima Bakımı yapmış oldurarak Enerjiden tutum Edilebilir

Klima bakım servisi esnasında klima detaylı bir kontrole girer; tıkanan filtreleri temizlenir, gazı kontrol edilir, döşem bağlantıları incelenir vb. Birçok süreçten geçer.

Bu esnada biriken tozlar da temizleneceği için klimaların üfürme kapasitesinde artış yaşanır. Başka bir deyişle, klima soğuk veya sıcak hava üflediğinde filtrelerinde bir engel olmadığı için; bu klimalardan alınan verim artar. Böylece klimaları gereğinden yüksek veya düşük sıcaklıklarda çalıştırma gereği duyulmaz. Sonucunda klima fazla zorlanmayacağı ve tüm verimliliğini kullanıcılarla buluşturabildiği için harcanan enerji miktarı da organik olarak azalır. Tertipli olarak klima bakımı yapıldığında klimaların %40 -%50 oranında daha azca elektrik harcamış olduğunı da aklınızda bulundurmanızda yarar var!

Klima Bakımı ile Klimaların Kullanım Ömrü Uzar

Klima bakım servisi ile klimaların her bir parçasının denetim edilmiş olduğu ve klimaların temizlenerek verimliliğinin arttığı gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda bu ihtiyacın bir lüks değil sağlıklı nefes solumak için bir ihtiyaç olduğu aşikardır. Kimi süre bu kontroller sırasında yıpranan aksamlar tespit edilir ve lüzumlu önlemlerin alınmasıyla; gerektiği takdirde yedek parça takviyesiyle olası bir arızanın önüne geçilir.

Klimalar eski verimliliğine yükselir ve kullanım ömürleri artmış olur. Bundan dolayı klimaların bakımının tertipli olarak yapılması uzun dönemde karşılaşılması olası ciddi arızaların da önüne geçerek kullananlarını maddi olarak rahatlatır.

Hizmet verdiğimiz diğer bölgeler:

İstanbul Avrupa Yakası; Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu